Mizaç Temelli Danışmanlık

Mizaç Temelli Danışmanlık

Enneagram dokuz farklı kişilik tipinin ve dokuz farklı varoluş biçimi olduğunu söylüyor. Enneagram kişilik tipleri mizacınızda bulunan baskın niteliklerinizimotivasyon kaynaklarınızıtutumlarınızıtemel duygularınızlagüven ve stres durumundaki davranışlarınızı ortaya koyuyor. Bu anlamda insan benliğinin kapılarını açan bir anahtar sunuyor bize.

Mizacımız doğuştan gelen kişilik özelliklerimizdir. Bunu tohuma benzetebiliriz. Çevresel faktörler yani toprak ve sistemsel faktörler yani iklim ile de şekillenirler. Tabi ki bir Portakal tohumundan Nar elde edemezsiniz. Tohum POTANSİYELİMİZİ teşkil eder… Tohum, toprak ve iklim etkileşimi ile ortaya çıkan ağaç ise kişiliğimizdir.

Nerelerde Kullanılıyor?

Enneagram programı dünyanın önde gelen ve en prestijli üniversitelerinden olan Stanford ve The University of Southern California de MBA programında ve Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yer alıyor.  Dünyanın önde gelen markaları Google, eBay, Yahoo, Sony, Disney, Apple, J&J, Boeing ve daha bir çok şirket Enneagram 9 Tip Kişilik Modelini kullanıyor.

 

Niçin Enneagram İle Koçluk?                                                                           

  • Enneagram modeli bireyin en iyi halinde nasıl davrandığını açıklıyor.
  • Maksimum büyüme için bir gelişim haritası sunuyor.
  • Sadece tespit etmek ile kalmayarak sürekli gelişimi öngörüyor.
  • Her bir mizacın stres altında davranış kalıpları hakkında bilgi veriyor. Duygusal dayanıklılık için bir fikir sağlıyor.
  • İletişim filtreleriniz hakkında farkındalık sağlıyor; Her bir mizaç iletiyi kendine özel filtrelerden geçiriyor.
  • Gerbildirimi nasıl algıladığımıza dair önemli ipuçları sunuyor.
  • Liderlik ve takım çalışmalarında güçlü yanlarınız ve gelişime açık yanlarınız için önemli stratejiler sunuyor.

 

9 Tip Mizaç raporları üzerinden öğrenci koçluğu ve ebeveyn danışmanlığı yapmaktayız.  Aynı zamanda mizaç temelinde kariyer danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Okullarda koçluk kültürünün oluşması ve uygulanması için danışmanlık yapmaktayız.

NASIL YAPIYORUZ?

Aşağıda yer alan her başlıkta özenle analiz edilmiş raporlar düzenliyoruz. Mevcut rapor üzerinden öğrenci ile birebir koçluk ve mentorlük çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda ebeveyn danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.

Öğrencilerin Güçlü Yanları

Öğrencilerin Motivasyon Kaynakları

Gelişim Alanları

Hedef Belirleme ve Sonuç Alma Yöntemleri

Stres ve Rahat Hatları

Çatışma Yönelimleri ve İletişim Tarzları